Vedení krajských silničářů ocenilo své studující zaměstnance

6. 11. 2019

Už se stalo pravidlem, že se vedení správy silnic a Pardubického kraje setkává se svými zaměstnanci, kteří při své práci studovali, studují, anebo budou studovat s cílem zvyšovat si svou kvalifikaci. Bylo tomu tak i začátkem listopadu letošního roku.

„V současné chvíli studuje přibližně 40 lidí ze 408 zaměstnanců, které máme. Považuji to za zajímavé číslo. Sám absolvuji doktorandské studium na jihočeské univerzitě a vím, co studium při práci obnáší. Klobouk dolů před všemi, kteří se do studia pustili,“ řekl ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. Zmínil také dlouhodobé partnerství se Střední průmyslovou školou v Chrudimi, se kterou spolupráce trvá už dvacet let od chvíle, kdy bylo v Rumburku zrušeno silničářské učiliště. „Dnes u nás studují i zaměstnanci Správy a údržby silnic Pardubického kraje a přejeme si, aby nejen tato spolupráce pokračovala i nadále,“ připomněl ředitel školy František Mihulka.

Pardubický kraj na setkání studentů – zaměstnanců krajské organizace zastupoval předseda Kontrolního výboru Zastupitelstva Pardubického kraje Miloš Akerman. „Poděkoval jsem všem přítomným za jejich práci, kterou odvádějí. Také jsem jim popřál mnoho sil nejen do dalšího studia, ale také do období, které nás čeká – tedy do zimní údržby,“ prozradil Miloš Akerman. Náměstek hejtmana Pardubického kraje a senátor Michal Kortyš se kvůli pracovnímu vytížení nemohl setkání zúčastnit, svůj pozdrav studentům ovšem zaslal. 

V rámci tohoto setkání zaměstnanci diskutovali s vedoucím odboru dopravy Krajského úřadu Pardubického kraje Ladislavem Umbraunem, s vedoucím majetkového odboru Miroslavem Vohlídalem a vedoucím finančního odboru Janem Slavíkem o otázce finančního zajištění činnosti správy silnic v letošním roce a v roce 2020. Hovořilo se také o problematice výkupu pozemků pod silnicemi II. a III. třídy, které jsou potřebné pro modernizaci, rekonstrukci a výstavbu. Například na obchvatu Dašic správa silnic v letošním roce zajistila výkupy potřebných pozemků v hodnotě 10 mil. Kč. 

Správce webu
Správa a údržba silnic Pardubického kraje

AKTUALITY

Silničáři připravují rekonstrukci mostu v Dolním Újezdu i přestavbu křižovatky v Kameničné

5. 6. 2026

Silničáři připravují rekonstrukci mostu v Dolním Újezdu i přestavbu křižovatky v Kameničné

Letošní stavební sezona je v plném proudu, zároveň se ale připravuje ta další. V těchto dnech proběhla dvě koordinační jednání o stavbách, které jsou v plánu na rok 2027. Jedná se o přestavbu křižovatky v Kameničné a také rekonstrukce mostu v Dolním Újezdu.

Po opravené silnici mezi Studnicí a hranicí kraje už se jezdí

4. 6. 2026

Po opravené silnici mezi Studnicí a hranicí kraje už se jezdí

Řidiči již mohou využívat opravený téměř čtyřkilometrový úsek silnice III/03426 mezi Studnicí, Košinovem a hranicí Pardubického kraje. Stavba byla uvedena do režimu předčasného užívání a po dokončení administrativních kroků bude následovat její kolaudace.

Další aktuality