Ve Vortové se jezdí po nové silnici. Oprava byla rychlá

2. 1. 2024

V předstihu oproti původnímu plánu se opravy dočkala silnice III/3438 ve Vortové. Stavební akce skončila na začátku prosince, ještě před tím, než začalo výrazněji sněžit.
Více než dva kilometry silnice jsou nyní v perfektním stavu.

Opravy probíhaly v několika podzimních týdnech a díky použitým technologiím byla dokončena ještě před koncem stavební sezóny.
Za opravenou silnici jsme hrozně rádi, byly na ní výmoly, ošklivé a léta záplatované úseky. Díky vstřícnosti stavební firmy nebyla doprava v obci výrazněji omezena a děti i dospělí se v pořádku dostali do škol i práce,“ uvedla starostka obce Vortová Markéta Laštůvková.
Silnice měla být původně dokončená k 15. prosinci, ale oprava skončila o dva týdny dříve.

Více informací o dopravních stavbách Pardubického kraje najdete na webové stránce doprava.pardubickykraj.cz.

Oddělení komunikace a sekretariátu hejtmana
Autor článku

CO VÁS ZAJÍMÁ

Skončila náročná rekonstrukce silnice mezi Borovou a Oldřiší

6. 6. 2024

Skončila náročná rekonstrukce silnice mezi Borovou a Oldřiší

Od roku 2021 se rekonstruovala silnice III/357 24 v průtahu obcemi Borová a Oldřiš na Svitavsku. Rekonstrukce přibližně pět kilometrů dlouhého úseku byla náročná z technického hlediska, navíc bylo nutné zachovat dopravní obslužnost obce. To se nakonec podařilo a řidiči i obyvatelé se mohou po letech dopravních omezení těšit ze zbrusu nové komunikace.

Úpravy na Wonkově mostě

27. 5. 2024

Úpravy na Wonkově mostě

Ve dnech 28 a 29. května od 19:00 do 1:00 budou probíhat práce na úpravě veřejného osvětlení a přesunu přechodu pro chodce za mostem směrem od centra.

Další aktuality