Ve Vortové se jezdí po nové silnici. Oprava byla rychlá

2. 1. 2024

V předstihu oproti původnímu plánu se opravy dočkala silnice III/3438 ve Vortové. Stavební akce skončila na začátku prosince, ještě před tím, než začalo výrazněji sněžit.
Více než dva kilometry silnice jsou nyní v perfektním stavu.

Opravy probíhaly v několika podzimních týdnech a díky použitým technologiím byla dokončena ještě před koncem stavební sezóny.
Za opravenou silnici jsme hrozně rádi, byly na ní výmoly, ošklivé a léta záplatované úseky. Díky vstřícnosti stavební firmy nebyla doprava v obci výrazněji omezena a děti i dospělí se v pořádku dostali do škol i práce,“ uvedla starostka obce Vortová Markéta Laštůvková.
Silnice měla být původně dokončená k 15. prosinci, ale oprava skončila o dva týdny dříve.

Více informací o dopravních stavbách Pardubického kraje najdete na webové stránce doprava.pardubickykraj.cz.

Oddělení komunikace a sekretariátu hejtmana
Autor článku

CO VÁS ZAJÍMÁ

Nejen sníh a ledovka. Silničáře letos zaměstnává i velká voda

28. 2. 2024

Nejen sníh a ledovka. Silničáře letos zaměstnává i velká voda

Zatímco únor je z pohledu Správy a údržby silnic Pardubického kraje klidným měsícem, prosinec a leden ji zaměstnávalo nejen sněžení a ledovka, ale také rozvodněné vodní toky.Do konce zimní údržby zbývá ještě měsíc.

Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje 2024

28. 2. 2024

Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje 2024

Soutěž Výtvarná soutěž Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje se letos konala již po čtrnácté.Děti se svým výtvarným projevem snaží co nejlépe vystihnout kontrast mezi čistou, nezkaženou přírodou a přírodou poškozenou vlivem lidské činnosti. V Sále Jana Kašpara v budově Pardubického kraje v centru Pardubic, který byl vyzdobený oceněnými kresbami, se rozdělovaly ceny vítězům. Správa a údržba silnic Pardubického kraje je dlouhodobě významným partnerem této soutěže a bude ji podporovat i nadále.Děkujeme všem dětem, které se do soutěže se svými učiteli zapojily, a vítězům upřímně gratulujeme. 

Další aktuality