Ve Vortové se jezdí po nové silnici. Oprava byla rychlá

2. 1. 2024

V předstihu oproti původnímu plánu se opravy dočkala silnice III/3438 ve Vortové. Stavební akce skončila na začátku prosince, ještě před tím, než začalo výrazněji sněžit.
Více než dva kilometry silnice jsou nyní v perfektním stavu.

Opravy probíhaly v několika podzimních týdnech a díky použitým technologiím byla dokončena ještě před koncem stavební sezóny.
Za opravenou silnici jsme hrozně rádi, byly na ní výmoly, ošklivé a léta záplatované úseky. Díky vstřícnosti stavební firmy nebyla doprava v obci výrazněji omezena a děti i dospělí se v pořádku dostali do škol i práce,“ uvedla starostka obce Vortová Markéta Laštůvková.
Silnice měla být původně dokončená k 15. prosinci, ale oprava skončila o dva týdny dříve.

Více informací o dopravních stavbách Pardubického kraje najdete na webové stránce doprava.pardubickykraj.cz.

Oddělení komunikace a sekretariátu hejtmana
Autor článku

CO VÁS ZAJÍMÁ

Začne stavba nového mostu v Řečanech nad Labem

24. 4. 2025

Začne stavba nového mostu v Řečanech nad Labem

Už 2. května v Řečanech nad Labem odstartuje stavba nového mostního objektu přes řeku Labe, který nahradí stávající most z roku 1926. Hotovo má být na podzim příštího roku. Dnes na budoucím staveništi proběhlo novinářské odpoledne, na kterém objednatel i zhotovitel projekt prezentovali.

Další poničené silnice dostanou nový kabát, o náklady se podělí kraj a ŘSD

17. 4. 2025

Další poničené silnice dostanou nový kabát, o náklady se podělí kraj a ŘSD

Pardubický kraj uzavřel s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD) smlouvy o spolufinancování rekonstrukcí komunikací, které byly poškozeny v souvislosti s výstavbou obchvatu města Svitavy. Opravy se týkají tří úseků komunikací ve Vendolí a Pomezí u Poličky, přičemž ŘSD přispěje desítkami milionů korun.

Další aktuality