Vánoce 2023 na silnicích Pardubického kraje

25. 12. 2023

Vánoce na silnicích v Pardubickém kraji opět plně zaměstnaly pracovníky Správy a údržby silnic Pardubického kraje

Po velmi vydatném sněžení, které zaměstnávalo naše silničáře od pátečního večera až do noci ze soboty na neděli 24.12. museli řešit i další komplikace způsobené extrémním počasím. A to velmi silným větrem a následným prudkým táním čerstvého sněhu. Mimo tvorbu sněhových jazyků způsoboval silný nárazový vítr i četné pády větví a mnohdy i stromů zatížených těžkým mokrým sněhem. V některých oblastech kraje napadlo i půl metru sněhu. Jednalo se zejména o oblasti Hlinecka, Třemošnicka a Poličska. Sníh ale postupně padal na celém území kraje a odstraňovat ho bylo třeba i v nížinách na Pardubicku.

Po prudkém oteplení v průběhu vánoční neděle došlo k pádům větví a někdy i stromů pod tíhou těžknoucího tajícího sněhu. Komplikace představovaly zejména lesní úseky.

Výrazná změna počasí s prudkým táním zaplavila na mnoha místech i silnice. Aktuálně jsou z důvodu celkového zaplavení a realizace protipovodňových opatření uzavřeny na požadavek PČR  a HZS tyto úseky silnic:

Okres Pardubice silnice 29813 Opatovice nad Labem - Vysoká nad Labem

Okres Chrudim silnice 34042 Dvakačovice – Úhřetice a 34043 Dvakačovice – Vejvanovice

Z důvodu popadaných stromů uzavřeny úseky v Okrese Svitavy silnice 3636 Rohozná – Svojanov a silnice 3651 Svojanov – Hlásnice, kde odklizení řeší HZS a vlastníci stromů.

S ohledem na značné nasycení půdy mohou vyvolat další srážky a tání ve vyšších polohách omezení i dalších místech kraje. I nadále probíhá odklízení větví a stromů po jejich pádech.


Silničáři odstraňuji popadané stromy na silnici 3636 Rohozná – Svojanov

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
úsek ředitele

CO VÁS ZAJÍMÁ

Nejen sníh a ledovka. Silničáře letos zaměstnává i velká voda

28. 2. 2024

Nejen sníh a ledovka. Silničáře letos zaměstnává i velká voda

Zatímco únor je z pohledu Správy a údržby silnic Pardubického kraje klidným měsícem, prosinec a leden ji zaměstnávalo nejen sněžení a ledovka, ale také rozvodněné vodní toky.Do konce zimní údržby zbývá ještě měsíc.

Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje 2024

28. 2. 2024

Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje 2024

Soutěž Výtvarná soutěž Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje se letos konala již po čtrnácté.Děti se svým výtvarným projevem snaží co nejlépe vystihnout kontrast mezi čistou, nezkaženou přírodou a přírodou poškozenou vlivem lidské činnosti. V Sále Jana Kašpara v budově Pardubického kraje v centru Pardubic, který byl vyzdobený oceněnými kresbami, se rozdělovaly ceny vítězům. Správa a údržba silnic Pardubického kraje je dlouhodobě významným partnerem této soutěže a bude ji podporovat i nadále.Děkujeme všem dětem, které se do soutěže se svými učiteli zapojily, a vítězům upřímně gratulujeme. 

Další aktuality

Kontaktní formulář