Vánoce 2023 na silnicích Pardubického kraje

25. 12. 2023

Vánoce na silnicích v Pardubickém kraji opět plně zaměstnaly pracovníky Správy a údržby silnic Pardubického kraje

Po velmi vydatném sněžení, které zaměstnávalo naše silničáře od pátečního večera až do noci ze soboty na neděli 24.12. museli řešit i další komplikace způsobené extrémním počasím. A to velmi silným větrem a následným prudkým táním čerstvého sněhu. Mimo tvorbu sněhových jazyků způsoboval silný nárazový vítr i četné pády větví a mnohdy i stromů zatížených těžkým mokrým sněhem. V některých oblastech kraje napadlo i půl metru sněhu. Jednalo se zejména o oblasti Hlinecka, Třemošnicka a Poličska. Sníh ale postupně padal na celém území kraje a odstraňovat ho bylo třeba i v nížinách na Pardubicku.

Po prudkém oteplení v průběhu vánoční neděle došlo k pádům větví a někdy i stromů pod tíhou těžknoucího tajícího sněhu. Komplikace představovaly zejména lesní úseky.

Výrazná změna počasí s prudkým táním zaplavila na mnoha místech i silnice. Aktuálně jsou z důvodu celkového zaplavení a realizace protipovodňových opatření uzavřeny na požadavek PČR  a HZS tyto úseky silnic:

Okres Pardubice silnice 29813 Opatovice nad Labem - Vysoká nad Labem

Okres Chrudim silnice 34042 Dvakačovice – Úhřetice a 34043 Dvakačovice – Vejvanovice

Z důvodu popadaných stromů uzavřeny úseky v Okrese Svitavy silnice 3636 Rohozná – Svojanov a silnice 3651 Svojanov – Hlásnice, kde odklizení řeší HZS a vlastníci stromů.

S ohledem na značné nasycení půdy mohou vyvolat další srážky a tání ve vyšších polohách omezení i dalších místech kraje. I nadále probíhá odklízení větví a stromů po jejich pádech.


Silničáři odstraňuji popadané stromy na silnici 3636 Rohozná – Svojanov

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
úsek ředitele

CO VÁS ZAJÍMÁ

Skončila náročná rekonstrukce silnice mezi Borovou a Oldřiší

6. 6. 2024

Skončila náročná rekonstrukce silnice mezi Borovou a Oldřiší

Od roku 2021 se rekonstruovala silnice III/357 24 v průtahu obcemi Borová a Oldřiš na Svitavsku. Rekonstrukce přibližně pět kilometrů dlouhého úseku byla náročná z technického hlediska, navíc bylo nutné zachovat dopravní obslužnost obce. To se nakonec podařilo a řidiči i obyvatelé se mohou po letech dopravních omezení těšit ze zbrusu nové komunikace.

Úpravy na Wonkově mostě

27. 5. 2024

Úpravy na Wonkově mostě

Ve dnech 28 a 29. května od 19:00 do 1:00 budou probíhat práce na úpravě veřejného osvětlení a přesunu přechodu pro chodce za mostem směrem od centra.

Další aktuality

Kontaktní formulář