Rodeo ovládl favorit

12. 9. 2022

Pětadvacet závodníků reprezentujících jednotlivá cestmistrovství Správy a údržby silnic Pardubického kraje se v září vydalo na trať pátého ročníku Cestářského rodea. Vyzkoušet si náročnou trať, která dokonale prověří schopnosti šoférů mohutného náklaďáku s radlicí, si jako hosté přijeli i kolegové z Údržby silnic Královéhradeckého kraje.

„Myslím si, že tréninku není nikdy dost,“ řekl s mírnou nadsázkou v hlase v průběhu soutěže ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. „Přece jenom po letní sezóně sednout do auta se sypačovou nástavbou a radlicí, která je mimochodem široká tři metry třicet, není úplně jednoduché.“

To se ukázalo při soutěžních jízdách, které každý závodník absolvoval dvě. U některých trestné minuty nasbírané cestou téměř vyrovnaly dosažený čas. „Nejsem se svojí jízdou úplně spokojený, myslím, že jsem mohl trať zvládnout lépe,“ zhodnotil svůj výkon po prvním kole Vladimír Louvar z Cestmistrovství Luže, který se na start postavil jako druhý jezdec. Ve druhém kole z něj nervozita spadla a svůj čas vylepšil skoro o minutu.

S trochou přehánění by se ale skoro dalo říct, že v krajském kole Cestářského rodea se bojuje hlavně o druhé místo. To první jako by měl předplacené Milan Rybenský z pardubického cestmistrovství. Ten ani letos nedal soupeřům šanci, jeho celkový čas za obě kola činil včetně penalizací 5:10 minut. Druhému v pořadí Pavlu Barešovi z Holic nadělil šestačtyřicet vteřin ztráty. „Rodeo jsem vyhrál čtyřikrát, z toho jednou jako mistrovství republiky,“ upřesnil vítěz, podle jehož slov neexistuje žádný trik k tomu, jak nejlépe zvládnout trať. „Je to prostě o tom sednout a jet.“ Samotná soutěž je podle Rybenského nesrovnatelná s jízdou, která je v zimním období jeho denním chlebem. Rozdíl vidí především v tom, že na silnici se pohybují další auta, neočekávatelné překážky nebo chodci. „Tady, když porazím překážku, tak jenom odskočí,“ dodal šampion.

Rodeo ovládl favorit

Ten společně s celkově stříbrným Pavlem Barešem pojede na konci září na celorepublikové finále, kde bude reprezentovat silničáře Pardubického kraje. „Letos toto mistrovství republiky pořádají kolegové ze Středočeského kraje. My se účastníme pravidelně a naši si vždy vedou velice dobře,“ řekl na závěr provozní náměstek ředitele Správy a údržby silnic Pardubického kraje Marian Cvrkal.

Správce webu
Správa a údržba silnic Pardubického kraje

Další fotografie z pátého ročníku akce Cestářské rodeo

CO VÁS ZAJÍMÁ

Perný víkend pro silničáře.  Najezdili 61 tisíc kilometrů.

4. 12. 2023

Perný víkend pro silničáře. Najezdili 61 tisíc kilometrů.

První adventní víkend byl pro silničáře v letošní zimní sezoně zatím tím nejnáročnějším, najezdili 61 tisíc kilometrů. Sněžilo na celém území Pardubického kraje, kde napadlo 20 až 35 centimetrů mokrého sněhu.

Oznámení
Krajští silničáři se o víkendu nezastavili

27. 11. 2023

Krajští silničáři se o víkendu nezastavili

Zima je už tady a od pátku 24. do pondělí 27. listopadu to pocítili zejména zaměstnanci Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk). Sníh napadl v našem regionu nejenom ve vyšších, ale i středních polohách. Nejvíce práce měli silničáři s údržbou komunikací na Chrudimsku, Hlinecku, Svitavsku, Poličsku, Orlickoústecku, Lanškrounsku, Žamberecku a Králicku.

Další aktuality