Rodeo ovládl favorit

12. 9. 2022

Pětadvacet závodníků reprezentujících jednotlivá cestmistrovství Správy a údržby silnic Pardubického kraje se v září vydalo na trať pátého ročníku Cestářského rodea. Vyzkoušet si náročnou trať, která dokonale prověří schopnosti šoférů mohutného náklaďáku s radlicí, si jako hosté přijeli i kolegové z Údržby silnic Královéhradeckého kraje.

„Myslím si, že tréninku není nikdy dost,“ řekl s mírnou nadsázkou v hlase v průběhu soutěže ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. „Přece jenom po letní sezóně sednout do auta se sypačovou nástavbou a radlicí, která je mimochodem široká tři metry třicet, není úplně jednoduché.“
To se ukázalo při soutěžních jízdách, které každý závodník absolvoval dvě. U některých trestné minuty nasbírané cestou téměř vyrovnaly dosažený čas. „Nejsem se svojí jízdou úplně spokojený, myslím, že jsem mohl trať zvládnout lépe,“ zhodnotil svůj výkon po prvním kole Vladimír Louvar z Cestmistrovství Luže, který se na start postavil jako druhý jezdec. Ve druhém kole z něj nervozita spadla a svůj čas vylepšil skoro o minutu.

 

S trochou přehánění by se ale skoro dalo říct, že v krajském kole Cestářského rodea se bojuje hlavně o druhé místo. To první jako by měl předplacené Milan Rybenský z pardubického cestmistrovství. Ten ani letos nedal soupeřům šanci, jeho celkový čas za obě kola činil včetně penalizací 5:10 minut. Druhému v pořadí Pavlu Barešovi z Holic nadělil šestačtyřicet vteřin ztráty. „Rodeo jsem vyhrál čtyřikrát, z toho jednou jako mistrovství republiky,“ upřesnil vítěz, podle jehož slov neexistuje žádný trik k tomu, jak nejlépe zvládnout trať. „Je to prostě o tom sednout a jet.“ Samotná soutěž je podle Rybenského nesrovnatelná s jízdou, která je v zimním období jeho denním chlebem. Rozdíl vidí především v tom, že na silnici se pohybují další auta, neočekávatelné překážky nebo chodci. „Tady, když porazím překážku, tak jenom odskočí,“ dodal šampion.
Ten společně s celkově stříbrným Pavlem Barešem pojede na konci září na celorepublikové finále, kde bude reprezentovat silničáře Pardubického kraje. „Letos toto mistrovství republiky pořádají kolegové ze Středočeského kraje. My se účastníme pravidelně a naši si vždy vedou velice dobře,“ řekl na závěr provozní náměstek ředitele Správy a údržby silnic Pardubického kraje Marian Cvrkal.

 

CO VÁS ZAJÍMÁ

Odborníci z dopravy řešili v Pardubicích inovace

27. 1. 2023

Odborníci z dopravy řešili v Pardubicích inovace

Vysoké ceny drtící trh, nedostatek některých stavebních komodit, výměna zkušeností i vzájemné informování o plánech na následující období. To jsou hlavní témata posledních pracovních setkání, kterých se pravidelně v Pardubicích účastní zástupci samospráv, firem působících v oblasti dopravních staveb a významných státních organizací. V polovině ledna se uskutečnilo další z těchto jednání.

Akce Událo se v SUSPk
Před krajskými silničáři je náročný rok

27. 1. 2023

Před krajskými silničáři je náročný rok

Krajští silničáři jsou uprostřed sezóny, která je plně zaměstnává při zmírňování dopadů počasí na dopravu. To ovšem rozhodně neznamená, že by neměli přesné plány pro celý nadcházející rok. A v případě velkých investičních akcí, jakými bude oprava mostu Pavla Wonky v Pardubicích nebo mostu spojujícího labské břehy v Řečanech nad Labem, na ještě delší dobu.

Akce Oznámení

Další aktuality