Rodeo ovládl favorit

12. 9. 2022

Pětadvacet závodníků reprezentujících jednotlivá cestmistrovství Správy a údržby silnic Pardubického kraje se v září vydalo na trať pátého ročníku Cestářského rodea. Vyzkoušet si náročnou trať, která dokonale prověří schopnosti šoférů mohutného náklaďáku s radlicí, si jako hosté přijeli i kolegové z Údržby silnic Královéhradeckého kraje.

„Myslím si, že tréninku není nikdy dost,“ řekl s mírnou nadsázkou v hlase v průběhu soutěže ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. „Přece jenom po letní sezóně sednout do auta se sypačovou nástavbou a radlicí, která je mimochodem široká tři metry třicet, není úplně jednoduché.“

To se ukázalo při soutěžních jízdách, které každý závodník absolvoval dvě. U některých trestné minuty nasbírané cestou téměř vyrovnaly dosažený čas. „Nejsem se svojí jízdou úplně spokojený, myslím, že jsem mohl trať zvládnout lépe,“ zhodnotil svůj výkon po prvním kole Vladimír Louvar z Cestmistrovství Luže, který se na start postavil jako druhý jezdec. Ve druhém kole z něj nervozita spadla a svůj čas vylepšil skoro o minutu.

S trochou přehánění by se ale skoro dalo říct, že v krajském kole Cestářského rodea se bojuje hlavně o druhé místo. To první jako by měl předplacené Milan Rybenský z pardubického cestmistrovství. Ten ani letos nedal soupeřům šanci, jeho celkový čas za obě kola činil včetně penalizací 5:10 minut. Druhému v pořadí Pavlu Barešovi z Holic nadělil šestačtyřicet vteřin ztráty. „Rodeo jsem vyhrál čtyřikrát, z toho jednou jako mistrovství republiky,“ upřesnil vítěz, podle jehož slov neexistuje žádný trik k tomu, jak nejlépe zvládnout trať. „Je to prostě o tom sednout a jet.“ Samotná soutěž je podle Rybenského nesrovnatelná s jízdou, která je v zimním období jeho denním chlebem. Rozdíl vidí především v tom, že na silnici se pohybují další auta, neočekávatelné překážky nebo chodci. „Tady, když porazím překážku, tak jenom odskočí,“ dodal šampion.

Rodeo ovládl favorit

Ten společně s celkově stříbrným Pavlem Barešem pojede na konci září na celorepublikové finále, kde bude reprezentovat silničáře Pardubického kraje. „Letos toto mistrovství republiky pořádají kolegové ze Středočeského kraje. My se účastníme pravidelně a naši si vždy vedou velice dobře,“ řekl na závěr provozní náměstek ředitele Správy a údržby silnic Pardubického kraje Marian Cvrkal.

Správce webu
Správa a údržba silnic Pardubického kraje

Další fotografie z pátého ročníku akce Cestářské rodeo

CO VÁS ZAJÍMÁ

Je třeba změnit legislativu, shodli se odborníci v Trpišově

3. 5. 2023

Je třeba změnit legislativu, shodli se odborníci v Trpišově

Po roce se v Trpišově na Chrudimsku opět řešila doprovodná silniční zeleň. Stejně jako loni se na seminář pořádaný Pardubickým krajem, Správou a údržbou silnic Pardubického kraje, sjela řada odborníků z celé republiky. Vzhledem k tomu, že toto téma v mnoha ohledech naráží i na aktuální legislativu, nenechali si ho ujít vedle ekologů, arboristů, dendrologů a samozřejmě silničářů ani vrcholní politici, včetně ministra životního prostředí Petra Hladíka.

Akce Ostatní Událo se v SUSPk
Druhý ročník semináře Udržitelnost silniční doprovodné zeleně

14. 4. 2023

Druhý ročník semináře Udržitelnost silniční doprovodné zeleně

Dne 28. 4. 2023 se bude konat druhý ročník semináře Udržitelnost silniční doprovodní zeleně v penzionu Obora - Trpišov 12, místní část Města Slatiňany.

Další aktuality