Rodeo ovládl favorit

12. 9. 2022

Pětadvacet závodníků reprezentujících jednotlivá cestmistrovství Správy a údržby silnic Pardubického kraje se v září vydalo na trať pátého ročníku Cestářského rodea. Vyzkoušet si náročnou trať, která dokonale prověří schopnosti šoférů mohutného náklaďáku s radlicí, si jako hosté přijeli i kolegové z Údržby silnic Královéhradeckého kraje.

„Myslím si, že tréninku není nikdy dost,“ řekl s mírnou nadsázkou v hlase v průběhu soutěže ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. „Přece jenom po letní sezóně sednout do auta se sypačovou nástavbou a radlicí, která je mimochodem široká tři metry třicet, není úplně jednoduché.“

To se ukázalo při soutěžních jízdách, které každý závodník absolvoval dvě. U některých trestné minuty nasbírané cestou téměř vyrovnaly dosažený čas. „Nejsem se svojí jízdou úplně spokojený, myslím, že jsem mohl trať zvládnout lépe,“ zhodnotil svůj výkon po prvním kole Vladimír Louvar z Cestmistrovství Luže, který se na start postavil jako druhý jezdec. Ve druhém kole z něj nervozita spadla a svůj čas vylepšil skoro o minutu.

S trochou přehánění by se ale skoro dalo říct, že v krajském kole Cestářského rodea se bojuje hlavně o druhé místo. To první jako by měl předplacené Milan Rybenský z pardubického cestmistrovství. Ten ani letos nedal soupeřům šanci, jeho celkový čas za obě kola činil včetně penalizací 5:10 minut. Druhému v pořadí Pavlu Barešovi z Holic nadělil šestačtyřicet vteřin ztráty. „Rodeo jsem vyhrál čtyřikrát, z toho jednou jako mistrovství republiky,“ upřesnil vítěz, podle jehož slov neexistuje žádný trik k tomu, jak nejlépe zvládnout trať. „Je to prostě o tom sednout a jet.“ Samotná soutěž je podle Rybenského nesrovnatelná s jízdou, která je v zimním období jeho denním chlebem. Rozdíl vidí především v tom, že na silnici se pohybují další auta, neočekávatelné překážky nebo chodci. „Tady, když porazím překážku, tak jenom odskočí,“ dodal šampion.

Rodeo ovládl favorit

Ten společně s celkově stříbrným Pavlem Barešem pojede na konci září na celorepublikové finále, kde bude reprezentovat silničáře Pardubického kraje. „Letos toto mistrovství republiky pořádají kolegové ze Středočeského kraje. My se účastníme pravidelně a naši si vždy vedou velice dobře,“ řekl na závěr provozní náměstek ředitele Správy a údržby silnic Pardubického kraje Marian Cvrkal.

Správce webu
Správa a údržba silnic Pardubického kraje

Další fotografie z pátého ročníku akce Cestářské rodeo

CO VÁS ZAJÍMÁ

Velkoplošné výspravy mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem začínají

20. 5. 2024

Velkoplošné výspravy mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem začínají

Silnici II/360 mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem čekají ode dneška (pondělí 20. května) velkoplošné výspravy. Celkem bude opraveno 35 tisíc metrů čtverečných silnice. Zakázka byla vysoutěžena za nižší cenu, než byl předpoklad, a činí 17,5 milionu korun s DPH. Komunikaci čeká ještě letos první etapa celkové rekonstrukce.

Počet vysazených stromů musí vzrůst, shodli se v Pardubicích ministři

17. 5. 2024

Počet vysazených stromů musí vzrůst, shodli se v Pardubicích ministři

Dnes se v Pardubicích za účasti ministra životního prostředí Petra Hladíka a ministra zemědělství Marka Výborného uskutečnil třetí ročník semináře Udržitelnost silniční doprovodné zeleně. Jedním z velkých témat bylo kácení a vysazování stromů, ale také následná péče a udržitelnost.

Další aktuality