Připraveni na letní údržbu

5. 4. 2024

S koncem března dle zákona oficiálně skončilo období zimní údržby a my jsme naši techniku připravili na údržbu letní. 

Už jsme začali s výspravami výtluků na našich silnicích, čistíme vozovky a uklízíme inertní posypový materiál, obnovujeme dopravní značení a udržujeme silniční příslušenství.

V rámci letní údržby provádíme mimo nutných oprav a výsprav vozovek například také mytí a silniční emulzní nátěry vozovek, opravy svodidel, údržbu mostů a propustků, čištění příkopů a krajnic a dle potřeby i s kosením travních porostů. 

Velkým tématem je aktuálně i úklid odpadků v okolí silnic, což nás ročně stojí více než tři miliony korun, které bychom mohli využít efektivněji.

Pokud někde naše kolegy potkáte, předem děkujeme za trpělivost a ohleduplnost, děláme to pro vaše bezpečné cestování v našem kraji!

Oddělení komunikace a sekretariátu hejtmana
Autor článku

CO VÁS ZAJÍMÁ

Velkoplošné výspravy mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem začínají

20. 5. 2024

Velkoplošné výspravy mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem začínají

Silnici II/360 mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem čekají ode dneška (pondělí 20. května) velkoplošné výspravy. Celkem bude opraveno 35 tisíc metrů čtverečných silnice. Zakázka byla vysoutěžena za nižší cenu, než byl předpoklad, a činí 17,5 milionu korun s DPH. Komunikaci čeká ještě letos první etapa celkové rekonstrukce.

Počet vysazených stromů musí vzrůst, shodli se v Pardubicích ministři

17. 5. 2024

Počet vysazených stromů musí vzrůst, shodli se v Pardubicích ministři

Dnes se v Pardubicích za účasti ministra životního prostředí Petra Hladíka a ministra zemědělství Marka Výborného uskutečnil třetí ročník semináře Udržitelnost silniční doprovodné zeleně. Jedním z velkých témat bylo kácení a vysazování stromů, ale také následná péče a udržitelnost.

Další aktuality