Poslední úsek silnice mezi Litomyšlí a Strakovem má nový kabát

19. 10. 2023

Necelých šest týdnů trvala silničářům rekonstrukce části komunikace III/035 30 Litomyšl – Strakov. Od poloviny října mohou řidiči po opravené vozovce jezdit, zbývá už jen dokončit vodorovné dopravní značení. Město Litomyšl také nechává v lokalitě opravit chodníky pro větší bezpečí občanů.

Původní termín dokončení prací byl stanovený na konec října, nicméně silničářům se podařilo projekt uspíšit. Auta tak po opraveném povrchu mohla jezdit o necelé dva týdny dříve. „Chtěl bych společnosti Skanska a hlavně všem chlapům, kteří se na opravě silnice nadřeli, vyjádřit uznání. Pracovali za každého počasí a díky dobré spolupráci a přípravě se vše podařilo dokončit v předstihu. Celkové náklady na rekonstrukci úseku silnice od křižovatky u sokolovny až za hranici města dosáhly výše 5,7 milionu korun bez daně. Jsem rád, že se nám podařilo poslední úsek dotáhnout do konce, pro řidiče i občany je to jednoznačně pozitivní změna. Potěšilo mě také, že litomyšlská radnice na náš záměr reaguje a děláme na úpravě lokality společně. Je to ukázka toho, jak mají samosprávy v 21. století spolupracovat,“ sdělil náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš. Kromě opravy povrchu silnice dělníci také vyčistili příkopy a propustky. Ostatní úseky komunikace III/035 30 mezi Litomyšlí a Strakovem před dvěma lety rekonstruovala Správa a údržba silnic Pardubického kraje.

Nové chodníky ocení hlavně vozíčkáři, maminky s kočárky a senioři

Čilý stavební ruch podél vozovky ale ještě nekončí. Město Litomyšl se totiž rozhodlo navázat na krajský záměr a podél silnice dokončuje chodníky. „Využili jsme toho, že kraj nechal opravit silnici a ve vybraných místech budujeme chodníky a jinde opravujeme staré. Je vždy lepší tyto práce dělat najednou a neomezovat zbytečně vícekrát provoz. Nově budou chodníky v zámkové dlažbě a nechali jsme u nich snížit hranu u vstupu, takže to přinese občanům vyšší komfort i bezpečnost. Rovný povrch usnadní život hlavně vozíčkářům, maminkám s kočárky i seniorům. Celkem v lokalitě od atletického stadionu po konec Litomyšle chceme vybudovat zhruba 150 metrů chodníků za necelý milion korun, věřím, že to občané ocení,“ uvedl k záměru litomyšlské radnice starosta Daniel Brýdl. Ve spolupráci s obcemi Strakov a Janov také vzniklo nové nástupiště autobusové zastávky u krytého bazénu.

Zajímají vás aktuální či chystané opravy silnic u vás doma? Ověřené informace najdete vždy na doprava.pardubickykraj.cz.

Oddělení komunikace a sekretariátu hejtmana
Autor článku

CO VÁS ZAJÍMÁ

Perný víkend pro silničáře.  Najezdili 61 tisíc kilometrů.

4. 12. 2023

Perný víkend pro silničáře. Najezdili 61 tisíc kilometrů.

První adventní víkend byl pro silničáře v letošní zimní sezoně zatím tím nejnáročnějším, najezdili 61 tisíc kilometrů. Sněžilo na celém území Pardubického kraje, kde napadlo 20 až 35 centimetrů mokrého sněhu.

Oznámení
Krajští silničáři se o víkendu nezastavili

27. 11. 2023

Krajští silničáři se o víkendu nezastavili

Zima je už tady a od pátku 24. do pondělí 27. listopadu to pocítili zejména zaměstnanci Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk). Sníh napadl v našem regionu nejenom ve vyšších, ale i středních polohách. Nejvíce práce měli silničáři s údržbou komunikací na Chrudimsku, Hlinecku, Svitavsku, Poličsku, Orlickoústecku, Lanškrounsku, Žamberecku a Králicku.

Další aktuality