Poslední úsek silnice mezi Litomyšlí a Strakovem má nový kabát

19. 10. 2023

Necelých šest týdnů trvala silničářům rekonstrukce části komunikace III/035 30 Litomyšl – Strakov. Od poloviny října mohou řidiči po opravené vozovce jezdit, zbývá už jen dokončit vodorovné dopravní značení. Město Litomyšl také nechává v lokalitě opravit chodníky pro větší bezpečí občanů.

Původní termín dokončení prací byl stanovený na konec října, nicméně silničářům se podařilo projekt uspíšit. Auta tak po opraveném povrchu mohla jezdit o necelé dva týdny dříve. „Chtěl bych společnosti Skanska a hlavně všem chlapům, kteří se na opravě silnice nadřeli, vyjádřit uznání. Pracovali za každého počasí a díky dobré spolupráci a přípravě se vše podařilo dokončit v předstihu. Celkové náklady na rekonstrukci úseku silnice od křižovatky u sokolovny až za hranici města dosáhly výše 5,7 milionu korun bez daně. Jsem rád, že se nám podařilo poslední úsek dotáhnout do konce, pro řidiče i občany je to jednoznačně pozitivní změna. Potěšilo mě také, že litomyšlská radnice na náš záměr reaguje a děláme na úpravě lokality společně. Je to ukázka toho, jak mají samosprávy v 21. století spolupracovat,“ sdělil náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš. Kromě opravy povrchu silnice dělníci také vyčistili příkopy a propustky. Ostatní úseky komunikace III/035 30 mezi Litomyšlí a Strakovem před dvěma lety rekonstruovala Správa a údržba silnic Pardubického kraje.

Nové chodníky ocení hlavně vozíčkáři, maminky s kočárky a senioři

Čilý stavební ruch podél vozovky ale ještě nekončí. Město Litomyšl se totiž rozhodlo navázat na krajský záměr a podél silnice dokončuje chodníky. „Využili jsme toho, že kraj nechal opravit silnici a ve vybraných místech budujeme chodníky a jinde opravujeme staré. Je vždy lepší tyto práce dělat najednou a neomezovat zbytečně vícekrát provoz. Nově budou chodníky v zámkové dlažbě a nechali jsme u nich snížit hranu u vstupu, takže to přinese občanům vyšší komfort i bezpečnost. Rovný povrch usnadní život hlavně vozíčkářům, maminkám s kočárky i seniorům. Celkem v lokalitě od atletického stadionu po konec Litomyšle chceme vybudovat zhruba 150 metrů chodníků za necelý milion korun, věřím, že to občané ocení,“ uvedl k záměru litomyšlské radnice starosta Daniel Brýdl. Ve spolupráci s obcemi Strakov a Janov také vzniklo nové nástupiště autobusové zastávky u krytého bazénu.

Zajímají vás aktuální či chystané opravy silnic u vás doma? Ověřené informace najdete vždy na doprava.pardubickykraj.cz.

Oddělení komunikace a sekretariátu hejtmana
Autor článku

CO VÁS ZAJÍMÁ

Velkoplošné výspravy mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem začínají

20. 5. 2024

Velkoplošné výspravy mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem začínají

Silnici II/360 mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem čekají ode dneška (pondělí 20. května) velkoplošné výspravy. Celkem bude opraveno 35 tisíc metrů čtverečných silnice. Zakázka byla vysoutěžena za nižší cenu, než byl předpoklad, a činí 17,5 milionu korun s DPH. Komunikaci čeká ještě letos první etapa celkové rekonstrukce.

Počet vysazených stromů musí vzrůst, shodli se v Pardubicích ministři

17. 5. 2024

Počet vysazených stromů musí vzrůst, shodli se v Pardubicích ministři

Dnes se v Pardubicích za účasti ministra životního prostředí Petra Hladíka a ministra zemědělství Marka Výborného uskutečnil třetí ročník semináře Udržitelnost silniční doprovodné zeleně. Jedním z velkých témat bylo kácení a vysazování stromů, ale také následná péče a udržitelnost.

Další aktuality