Poslední etapa opravy Lanškrounské ulice v Moravské Třebové je u konce. Řeší se budoucnost Olomoucké ulice

13. 10. 2023

Ve středu 11. října zástupci Pardubického kraje, města Moravská Třebová a stavební firmy M - Silnice oficiálně ukončili opravu posledního úseku Lanškrounské ulice. Tím byla křižovatka silnic II. a III. třídy u základní školy a městského úřadu, která se kvůli složitým majetkoprávním vztahům připravovala několik let.

Nejdůležitější práce na rekonstrukci křižovatky silnic II/368, III/3711 a Čs. Armády se podařilo dokončit na konci letních prázdnin, s ohledem na začátek školního roku začala komunikace sloužit od září v režimu předčasného užívání. V uplynulých týdnech dělníci v místě instalovali zábradlí a finišovali s dokončovacími pracemi. „Kvůli dětem a rodičům jsme nechali auta v místě jezdit dříve, než bylo v plánu, abychom usnadnili lidem z Moravské Třebové cestování po městě, nicméně projekt stále nebyl dokončený. Radnice si dodělávala mobiliář a další prvky, až dnes jsme vše oficiálně ukončili. Odvážím se říci konečně, protože kvůli složitým majetkoprávním vztahům s majiteli okolních pozemků se příprava táhla několik let. Rekonstrukce křižovatky stála 11 milionů korun bez daně, Pardubický kraj ji financoval z vlastního rozpočtu. Chtěl bych poděkovat bývalému i současnému vedení města Moravská Třebová a soukromým vlastníkům pozemků za spolupráci, protože bez ní by se nám to dokončit nepodařilo,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš.

Nová křižovatka se projektovala zejména s ohledem na bezpečí chodců a řidičů osobních vozidel. Opravovaly se totiž nejen jednotlivé silnice, ale také vjezd na autobusové nádraží, chodníky, osvětlení nebo dopravní značení. Nové uspořádání komunikace také respektuje dlouhodobou snahu moravskotřebovské radnice, aby nákladní auta jezdila po silnici II. třídy vedoucí po ulicích Lanškrounská a Komenského a šoféři tolik nevyužívali komunikaci III. třídy na Olomoucké. „Z dokončení oprav máme radost. Stará křižovatka byla ve špatném technickém stavu, byla tam složitá dopravní situace, takže je to jednoznačně změna k lepšímu a jsem rád, že se nám podařilo s Pardubickým krajem dohodnout na tomto záměru. Nyní už řešíme rekonstrukci Olomoucké ulice, kde se projektuje generální oprava,“ dodává moravskotřebovský starosta Pavel Charvát.

Projektová dokumentace k opravě Olomoucké ulice by měla být podle současných odhadů hotová v příštím roce, termín stavebních prací zatím není určený.

Oddělení komunikace a sekretariátu hejtmana
Autor článku

CO VÁS ZAJÍMÁ

Skončila náročná rekonstrukce silnice mezi Borovou a Oldřiší

6. 6. 2024

Skončila náročná rekonstrukce silnice mezi Borovou a Oldřiší

Od roku 2021 se rekonstruovala silnice III/357 24 v průtahu obcemi Borová a Oldřiš na Svitavsku. Rekonstrukce přibližně pět kilometrů dlouhého úseku byla náročná z technického hlediska, navíc bylo nutné zachovat dopravní obslužnost obce. To se nakonec podařilo a řidiči i obyvatelé se mohou po letech dopravních omezení těšit ze zbrusu nové komunikace.

Úpravy na Wonkově mostě

27. 5. 2024

Úpravy na Wonkově mostě

Ve dnech 28 a 29. května od 19:00 do 1:00 budou probíhat práce na úpravě veřejného osvětlení a přesunu přechodu pro chodce za mostem směrem od centra.

Další aktuality