Správa a údržba silnic pomáhá městu Ronov nad Doubravou řešit Nádražní silnici poničenou nadměrným provozem

5. 10. 2023

Ve čtvrtek 5. října se sešli zástupci Správy a údržby silnic Pardubického kraje, vedení Ronova nad Doubravou a společnosti VCES, která v minulých letech prováděla ve městě rekonstrukci kanalizačního systému. Cílem jednání bylo najít řešení, jak opravit ronovskou Nádražní ulici, která je ve špatném stavu.

Nejzávažnějším problémem v Nádražní ulici je nadměrná doprava plně naložených nákladních aut, která si zkracují cestu z cementárny Prachovice přes Ronov. Dalšími negativními faktory, které mají vliv na současný stav vozovky, je již městem realizovaná rekonstrukce kanalizačního systému a nestabilní jílové podloží. Na jednání se přítomní shodli na možných řešeních, na kterých se mají podlet všechny zúčastněné strany –zvažuje se oprava pokleslých dešťových vpustí, vyrovnání poklesů vozovky a zlepšení odtoků dešťové vody.

Pracovníci Správy a údržby silnic Pardubického kraje provádějí orientační měření roviny vozovky

Pracovníci Správy a údržby silnic Pardubického kraje provádějí orientační měření roviny vozovky

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
úsek ředitele

AKTUALITY

Stát nadále počítá s příspěvkem na obchvat Vysokého Mýta

12. 2. 2026

Stát nadále počítá s příspěvkem na obchvat Vysokého Mýta

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se společně se zástupci Správy a údržby silnic Pardubického kraje a města Vysoké Mýto sešel s ministrem dopravy Ivanem Bednárikem. Hlavním tématem byla pokračující příprava budování obchvatu Vysokého Mýta a financování jeho stavby.

Letošní zima je pro silničáře zatím náročnější než v minulých letech

12. 2. 2026

Letošní zima je pro silničáře zatím náročnější než v minulých letech

Od začátku zimní údržby 1. listopadu 2025 čelí silničáři Pardubického kraje výrazně náročnějším podmínkám než v předchozích letech. Najeli více kilometrů, spotřebovali více posypového materiálu a od začátku roku intenzivně řeší také zvýšený výskyt výtluků. Na zimní údržbu bylo do začátku února vynaloženo 136,5 milionu korun, na opravy vozovek dalších téměř 2,5 milionu korun.

Další aktuality