Správa a údržba silnic pomáhá městu Ronov nad Doubravou řešit Nádražní silnici poničenou nadměrným provozem

5. 10. 2023

Ve čtvrtek 5. října se sešli zástupci Správy a údržby silnic Pardubického kraje, vedení Ronova nad Doubravou a společnosti VCES, která v minulých letech prováděla ve městě rekonstrukci kanalizačního systému. Cílem jednání bylo najít řešení, jak opravit ronovskou Nádražní ulici, která je ve špatném stavu.

Nejzávažnějším problémem v Nádražní ulici je nadměrná doprava plně naložených nákladních aut, která si zkracují cestu z cementárny Prachovice přes Ronov. Dalšími negativními faktory, které mají vliv na současný stav vozovky, je již městem realizovaná rekonstrukce kanalizačního systému a nestabilní jílové podloží. Na jednání se přítomní shodli na možných řešeních, na kterých se mají podlet všechny zúčastněné strany –zvažuje se oprava pokleslých dešťových vpustí, vyrovnání poklesů vozovky a zlepšení odtoků dešťové vody.

Pracovníci Správy a údržby silnic Pardubického kraje provádějí orientační měření roviny vozovky

Pracovníci Správy a údržby silnic Pardubického kraje provádějí orientační měření roviny vozovky

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
úsek ředitele

CO VÁS ZAJÍMÁ

Perný víkend pro silničáře.  Najezdili 61 tisíc kilometrů.

4. 12. 2023

Perný víkend pro silničáře. Najezdili 61 tisíc kilometrů.

První adventní víkend byl pro silničáře v letošní zimní sezoně zatím tím nejnáročnějším, najezdili 61 tisíc kilometrů. Sněžilo na celém území Pardubického kraje, kde napadlo 20 až 35 centimetrů mokrého sněhu.

Oznámení
Krajští silničáři se o víkendu nezastavili

27. 11. 2023

Krajští silničáři se o víkendu nezastavili

Zima je už tady a od pátku 24. do pondělí 27. listopadu to pocítili zejména zaměstnanci Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk). Sníh napadl v našem regionu nejenom ve vyšších, ale i středních polohách. Nejvíce práce měli silničáři s údržbou komunikací na Chrudimsku, Hlinecku, Svitavsku, Poličsku, Orlickoústecku, Lanškrounsku, Žamberecku a Králicku.

Další aktuality