Náměstek hejtmana Michal Kortyš se potkal se silničáři

19. 9. 2017

Hned dvakrát během jednoho týdne se náměstek hejtmana Pardubického kraje Michal Kortyš sešel se zaměstnanci Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Využil k tomu neformálních setkání, kdy se silničáři loučili se svými dlouhodobými kolegy při jejich odchodu do důchodu. 

Poprvé to bylo ve Svitavách, kde po více než pětačtyřiceti letech práce u silničářů odcházel do starobního důchodu Miloš Zelenda. Ke druhému setkání pak došlo v Kraskově, kde se loučila Hana Fousková. Ta pracovala více než dvaadvacet let jako účetní ve středisku Třemošnice. 

Našich dlouholetých kolegů si velmi vážíme, čerpáme z jejich zkušeností. Dokonce vznikl klub našich seniorů, který je takovým neoficiálním poradním sborem,“ řekl Miroslav Němec, ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje. 

Setkání se účastnili i další zaměstnanci cestmistrovství, ale také představitelé obcí. Ve Svitavách to byl starosta města David Šimek, do Kraskova zavítali starosta Třemošnice Miroslav Bubeník, místostarosta Třemošnice Stanislav Peca a starosta Seče Marcel Vojtěch.

„Jsem vděčný za pozvání na tato milá setkání. Přijal jsem rád i proto, že jsem těmito návštěvami Svitav a Třemošnice zahájil okružní jízdu po cestmistrovstvích Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Věřím, že v příštích týdnech navštívím i ta ostatní," uvedl náměstek Michal Kortyš.

Správce webu
Správa a údržba silnic Pardubického kraje

AKTUALITY

Na Dolní Moravě se připravuje další etapa oprav, objízdná trasa vyřešena

26. 5. 2026

Na Dolní Moravě se připravuje další etapa oprav, objízdná trasa vyřešena

Na Dolní Moravě v pondělí začala III. etapa opravy silnice III/31227. Navazuje na předcházející dvě etapy a stejně jako v minulém roce budou práce rozděleny do období před zahájením a po skončení hlavní turistické sezony.

Bývalí silničáři si prohlédli stavbu mostu v Řečanech nad Labem

22. 5. 2026

Bývalí silničáři si prohlédli stavbu mostu v Řečanech nad Labem

Na ředitelství Správy a údržby silnic Pardubického kraje v Doubravicích se v tomto týdnu uskutečnilo tradiční setkání bývalých zaměstnanců v silničním hospodářství. Program nabídl nejen společné setkání a diskusi nad aktuálním děním v dopravní infrastruktuře kraje, ale také exkurzi na stavbu nového mostu v Řečanech nad Labem a odbornou přednášku věnovanou rekonstrukci mostu Pavla Wonky v Pardubicích.

Další aktuality