Krajští silničáři se o víkendu nezastavili

27. 11. 2023

Zima je už tady a od pátku 24. do pondělí 27. listopadu to pocítili zejména zaměstnanci Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk). Sníh napadl v našem regionu nejenom ve vyšších, ale i středních polohách. Nejvíce práce měli silničáři s údržbou komunikací na Chrudimsku, Hlinecku, Svitavsku, Poličsku, Orlickoústecku, Lanškrounsku, Žamberecku a Králicku.

„V průběhu víkendu citelně zesílil vítr, a tak se místy tvořily sněhové jazyky, které bylo nutné průběžně odstraňovat. Ve vyšších polohách na Chrudimsku a Svitavsku jsme v sobotu a v neděli kvůli počasí povolali výpomoc s traktorovou radlicí. Děláme maximum pro to, aby komunikace v Pardubickém kraji byly sjízdné, ale je nutné, aby řidiči brali ohled na aktuální podmínky a přizpůsobili jízdu tomu, že je zima, mrzne a místy sněží. Bohužel nemůžeme všechny komunikace okamžitě upravit. Proto je potřeba obezřetnost. Obzvláště to pak platí v místech, kde nesolíme, ale pouze na vozovku sypeme písek a drť,“ uvedl ředitel SÚS Pk Zdeněk Vašák k aktuální situaci v kraji.

Silničáři také připomínají, že se mezi řidiči stále najdou hazardéři, kteří vyráží na přelomu listopadu a prosince na cestu na letních pneumatikách. Ti by měli urychleně své vozy přezout a přestat ohrožovat sebe i okolí.

Trocha statistiky

Od pátku 24. 11. 18.00 hod. do pondělí 27. 11. 6.hod.

Ujeté km celkem25 430 km
Spotřeba posypové soli690 tun
Spotřeba solanky304 000 litrů
Spotřeba zdrsňovacího posypu1 865 tun

 

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
úsek ředitele

CO VÁS ZAJÍMÁ

Nejen sníh a ledovka. Silničáře letos zaměstnává i velká voda

28. 2. 2024

Nejen sníh a ledovka. Silničáře letos zaměstnává i velká voda

Zatímco únor je z pohledu Správy a údržby silnic Pardubického kraje klidným měsícem, prosinec a leden ji zaměstnávalo nejen sněžení a ledovka, ale také rozvodněné vodní toky.Do konce zimní údržby zbývá ještě měsíc.

Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje 2024

28. 2. 2024

Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje 2024

Soutěž Výtvarná soutěž Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje se letos konala již po čtrnácté.Děti se svým výtvarným projevem snaží co nejlépe vystihnout kontrast mezi čistou, nezkaženou přírodou a přírodou poškozenou vlivem lidské činnosti. V Sále Jana Kašpara v budově Pardubického kraje v centru Pardubic, který byl vyzdobený oceněnými kresbami, se rozdělovaly ceny vítězům. Správa a údržba silnic Pardubického kraje je dlouhodobě významným partnerem této soutěže a bude ji podporovat i nadále.Děkujeme všem dětem, které se do soutěže se svými učiteli zapojily, a vítězům upřímně gratulujeme. 

Další aktuality