Krajští silničáři se o víkendu nezastavili

27. 11. 2023

Zima je už tady a od pátku 24. do pondělí 27. listopadu to pocítili zejména zaměstnanci Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk). Sníh napadl v našem regionu nejenom ve vyšších, ale i středních polohách. Nejvíce práce měli silničáři s údržbou komunikací na Chrudimsku, Hlinecku, Svitavsku, Poličsku, Orlickoústecku, Lanškrounsku, Žamberecku a Králicku.

„V průběhu víkendu citelně zesílil vítr, a tak se místy tvořily sněhové jazyky, které bylo nutné průběžně odstraňovat. Ve vyšších polohách na Chrudimsku a Svitavsku jsme v sobotu a v neděli kvůli počasí povolali výpomoc s traktorovou radlicí. Děláme maximum pro to, aby komunikace v Pardubickém kraji byly sjízdné, ale je nutné, aby řidiči brali ohled na aktuální podmínky a přizpůsobili jízdu tomu, že je zima, mrzne a místy sněží. Bohužel nemůžeme všechny komunikace okamžitě upravit. Proto je potřeba obezřetnost. Obzvláště to pak platí v místech, kde nesolíme, ale pouze na vozovku sypeme písek a drť,“ uvedl ředitel SÚS Pk Zdeněk Vašák k aktuální situaci v kraji.

Silničáři také připomínají, že se mezi řidiči stále najdou hazardéři, kteří vyráží na přelomu listopadu a prosince na cestu na letních pneumatikách. Ti by měli urychleně své vozy přezout a přestat ohrožovat sebe i okolí.

Trocha statistiky

Od pátku 24. 11. 18.00 hod. do pondělí 27. 11. 6.hod.

Ujeté km celkem25 430 km
Spotřeba posypové soli690 tun
Spotřeba solanky304 000 litrů
Spotřeba zdrsňovacího posypu1 865 tun

 

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
úsek ředitele

CO VÁS ZAJÍMÁ

Skončila náročná rekonstrukce silnice mezi Borovou a Oldřiší

6. 6. 2024

Skončila náročná rekonstrukce silnice mezi Borovou a Oldřiší

Od roku 2021 se rekonstruovala silnice III/357 24 v průtahu obcemi Borová a Oldřiš na Svitavsku. Rekonstrukce přibližně pět kilometrů dlouhého úseku byla náročná z technického hlediska, navíc bylo nutné zachovat dopravní obslužnost obce. To se nakonec podařilo a řidiči i obyvatelé se mohou po letech dopravních omezení těšit ze zbrusu nové komunikace.

Úpravy na Wonkově mostě

27. 5. 2024

Úpravy na Wonkově mostě

Ve dnech 28 a 29. května od 19:00 do 1:00 budou probíhat práce na úpravě veřejného osvětlení a přesunu přechodu pro chodce za mostem směrem od centra.

Další aktuality