Velkoplošné výspravy mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem začínají

20. 5. 2024

Silnici II/360 mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem čekají ode dneška (pondělí 20. května) velkoplošné výspravy. Celkem bude opraveno 35 tisíc metrů čtverečných silnice. Zakázka byla vysoutěžena za nižší cenu, než byl předpoklad, a činí 17,5 milionu korun s DPH. Komunikaci čeká ještě letos první etapa celkové rekonstrukce.

Velkoplošné výspravy stavebníci provedou na části silnice od lesního úseku u Letohradu po železniční přejezd u Černovíru. „K velkoplošným výspravám přistupujeme, protože silnice je vlivem počasí a pohybu těžké techniky ve špatném technickém stavu. Proto jsme se rozhodli k velkoplošným výspravám, které zahájíme v pondělí 20. května s předpokládaným koncem v polovině června. Silnice zůstane průjezdná vždy jedním jízdním pruhem,“ uvedl hejtman Martin Netolický.


Provoz přes den řídí pracovníci stavby, v noci bude na úseku silnice dopravní omezení v podobě snížené rychlosti a upozornění na nerovnosti vozovky. „Opraveny budou nejvíce poničené úseky, dojde kvůli nevyhovujícímu technickému stavu k výspravám živičného krytu vybraných úseků. Práce mohou být provedeny za provozu tak, aby byla zachovaná dopravní obslužnost,“ sdělil náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy Michal Kortyš.

Celková rekonstrukce začne ještě letos

V druhé polovině letošního roku by potom měla začít komplexní oprava silnice II/360, která spojuje města Ústí nad Orlicí a Letohrad. „Ta bude probíhat v několika etapách. Letos začneme opravou v úseku od okružní křižovatky ulic Cihlářská a Letohradská po železniční přejezd u Černovíru s předpokládaným termínem dokončení ve druhém pololetí roku 2025,“ nastínil hejtman Martin Netolický.

Pardubický kraj chtěl původně tento projekt financovat z fondů Evropské unie, nakonec ale se ale samospráva vydala jinou cestou. „Oprava silnice byla zařazena do evropských dotací, kvůli převisu žádostí jsme ji vyjmuli a opravíme ji z vlastních zdrojů. Paradoxně tak díky tomu můžeme začít s pracemi o dva roky dříve,“ dodal náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš.

Zajímají vás opravy silnic v Pardubickém kraji?

Na webu doprava.pardubickykraj.cz můžete najít seznam plánovaných rekonstrukcí, které chce Pardubický kraj zahájit v letošním roce. Po výsledcích soutěží na veřejné zakázky budou data aktualizovaná a doplněná o přesné termíny realizací, předpokládané náklady a v případě větších staveb i detailních infoletáků. Na webu také naleznete plánované investice Ředitelství silnic a dálnic a Správy železnic.

Oddělení komunikace a sekretariátu hejtmana
kancelář hejtmana

CO VÁS ZAJÍMÁ

Skončila náročná rekonstrukce silnice mezi Borovou a Oldřiší

6. 6. 2024

Skončila náročná rekonstrukce silnice mezi Borovou a Oldřiší

Od roku 2021 se rekonstruovala silnice III/357 24 v průtahu obcemi Borová a Oldřiš na Svitavsku. Rekonstrukce přibližně pět kilometrů dlouhého úseku byla náročná z technického hlediska, navíc bylo nutné zachovat dopravní obslužnost obce. To se nakonec podařilo a řidiči i obyvatelé se mohou po letech dopravních omezení těšit ze zbrusu nové komunikace.

Úpravy na Wonkově mostě

27. 5. 2024

Úpravy na Wonkově mostě

Ve dnech 28 a 29. května od 19:00 do 1:00 budou probíhat práce na úpravě veřejného osvětlení a přesunu přechodu pro chodce za mostem směrem od centra.

Další aktuality