Díra v silnici vyhrála anketu – SÚS Pk a Pardubickému kraji ale nepatří

18. 9. 2017

Nadace pojišťovny Generali Výmoly.cz vyhlásila anketu o největší silniční výtluk. V našem kraji vyhrál výmol kolem odvodňovacího systému vlečkového železničního přejezdu na křižovatce u lihovaru v Chrudimi – Dašická ulice III/34026.

Vlastníkem vlečky a jejího odvodnění, na němž se závada nachází, je soukromá právnická osoba. 

S vlastníkem tohoto zařízení správa silnic jednala a domluvila se na opravě za úhradu. Jedná se však o rozsáhlejší stavebně technický úkon, takže práce budou provedeny v podzimních měsících

Závada nemá charakter závady ve sjízdnosti silnice, nebylo potřeba zvláštním způsobem toto místo označovat. V takovýchto případech se postupuje tak, že se jedná s povinnou osobou o jejím odstranění. Zde vlastník zařízení byl velice vstřícný, takže nebylo potřeba věc oznamovat Policii ČR a Silničnímu správnímu úřadu, který na silniční síti vykonává státní správu a zajišťuje vymahatelnost. Pokud by vlastník zařízení dlouhodobě nereagoval, správa silnic místo předepsaným způsobem označí, pokud by se z něho stala dopravní závada, nebo na náklady vlastníka věc opraví. 

Anketa se uskutečnila už posedmé a má své výsledky. Nicméně její pořadatelé ji vytvořili bez ohledu na vlastnictví jednotlivých zařízení v silnici. Pardubický kraj je vlastníkem silnic II. a III. třídy, které spravuje jeho krajská příspěvková organizace správa a údržba silnic.

Správce webu
Správa a údržba silnic Pardubického kraje

AKTUALITY

Rekonstrukce Wonkova mostu jde do finiše, hotovo bude v červenci

2. 4. 2026

Rekonstrukce Wonkova mostu jde do finiše, hotovo bude v červenci

Náročná rekonstrukce mostu Pavla Wonky v Pardubicích jde do finále. Do jejího dokončení zbývají necelé čtyři měsíce. V současné době se pracuje na chodníku na východní straně mostu, brzy přijde na řadu také pokládka živičných vrstev a demontáž mostních provizorií.

Rekonstrukce mostu v Radimi brzy začne. Kraj podepsal smlouvu se zhotovitelem

1. 4. 2026

Rekonstrukce mostu v Radimi brzy začne. Kraj podepsal smlouvu se zhotovitelem

Očekávaná rekonstrukce mostu přes Anenský potok v Radimi na silnici II/356 brzy začne. V těchto dnech byla podepsána smlouva se zhotovitelem. Stavební práce by měly začít na přelomu dubna a května a budou trvat přibližně pět měsíců.

Další aktuality