25.05.2010 11:32

BAUMA 2010

BAUMA 2010

Devětadvacátý ročník největšího veletrhu stavebních a těžebních strojů bauma 2010, který se ve druhé polovině dubna konal v areálu Nového mnichovského výstaviště, měl i návštěvu z Pardubického kraje. Významnou expozici novinek z oboru si nenechala ujít skupina tvořená členy vedení samosprávy, pracovníků krajského úřadu a Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

Zajímali se především o novinky, které světoví výrobci připravili pro oblast silničního hospodářství. Navštívili ale také výstavní prostory českých firem, se kterými spolupracují, mimo jiných například jičínské společnosti Kobit, která se zabývá vývojem a výrobou mechanizace pro údržbu komunikací.

„Mezi vystavovateli byly i firmy, které už v minulosti naší Správu a údržbu silnic vybavovaly technikou. Osobně jsem se nejvíc zajímal o techniku, která pomáhá s úklidem okolí silnic, což tak trochu souvisí se zemědělstvím,“ řekl o návštěvě mnichovské výstavy radní Pardubického kraje Václav Kroutil. „Návštěva takových výstav je velmi přínosná, nejen díky osobnímu kontaktu se stávajícími či budoucími obchodními partnery, ale také pro možnost přímého seznámení se s novou technikou.“

Tisknout


Aktuality

09. 02. 2018

Mladí cestáři znovu v akci

Mladí cestáři znovu v akci

Už šest let se otevírají brány chrudimského cestmistrovství nejmladší generaci. Stejně jako v minulých letech, tak i letos si práci cestářů vyzkoušely děti z mateřských škol v rámci Dne otevřených dveří, který pořádá Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Oranžová technika, ale třeba taky sklad soli zažil nevídaný zájem malých kluků a holek.

Archiv aktualit